Hakkımda

Hakkımda | Mirocu IDO

Ben Kimim?

Merhaba Güvercin Sever Dostlarım;

 

Ben idris baş 1984 Trabzon doğumluyum istanbulda yaşamaktayım ilk okul dönemlerinden itibaren herkes gibi bende 

taklaci güvercinlerine merak saldım bu merakımız askerlik sürecine kadar devam etti askerden geldikten sonra 

başka sektörlerle uğraştığımiz için güvercinlere fazla vakit ayıramadık bir süre bu merakımızı erteledik ve 2015 yılı itibariyle tekrardan taklaci kuşlarına kuzenim fatih baştan ile başlamaya karar verdik..

 

Bizim zamanımızda beslediğimiz tüm kuşları unutun sanki yeni ırklar keşfedilmiş ve piyasa salınmış gibi birşeyle karşılaştık buda herkes gibi bizi de açıkcası çok şaşırttı Bu ırklar arasında ilk gözümüze çarpan kuş, Miro Güvercinleri oldu..

 

2017 yılı itibariyle miro kuşlarına olan merakımızı perçinleyip ilk mirolarımızı mersinde yaşayan “ mirocu muhibbi “ isminde bi ustamızdan temin ettik..

 

Daha sonraları miro kuşlarını tanımaya ve onları anlamaya çalıştık bu süreç içerisinde bir çok merakçıyı tanımış oldum tanımayla beraber miro camiasında bu işi hakkıyla yapan '' mirocu nazım & mirocu erman “ arkadaşlarımızın bu işte en iyileri olduğunu fark ettim kendileriyle iletişime geçip daha güzel kuşlara sahip olmak istediğimi belirttim sağolsun onlar da bana bu konuda yardımcı oldu..

 

2017 - 2020 yılları arasında ürettiğim tüm mirolarımı '' burayı özellikle belirtmek isterim kendi ürettiğim dişi mirom harici  ''  tüm mirolarımı başka merakçı arkadaşlara sahiplendirip 2020 itibariyle A Plus adını verdiğim miro güvercinlerini üretmeye başladım..

 

Bu aşk bizi nereye götürür bilmem ama miro güvercinleri diğer Irklara göre daha göze hoş gelen belli vasıflara sahip kuşlardır.

 

2020 yılı malum hepimizin bildiği dünyada ve ülkemiz de covid-19 olayı yaşandı bizde her sene düzenli olarak yapılan festivallere katılamadık bundan sonrası için bir aksilik olmazsa 2022 yılından sonra yapılacak festivaller de üretmiş olduğumuz kuşlarımızı diğer hobidaşlarımızla ortak noktalarda buluşturmak istiyoruz.

 

Miro kuşlarına merak edip beslemek isterseniz yapmanız gereken tekşey bu işe emek veren gerçek, '' MİROCU '' lardan kuş almak olur.

 

Bizde buralara kolay gelmedik emek verdik uğraştık ve şimdi meyvesini yiyoruz..


'' MİRO AŞK GİBİ DİR, ANLAYIP BESLEYEN BİLİR ''


IDO BAŞ - Mirocu IDO

Yeteneklerim

KADİFE KANAT KEPEZ MİRO

Örnek Resim

YAĞLI MİRO

Örnek Resim

YAĞLI KEPEZ MİRO

Örnek Resim

MİROCU IDO KİMDİR - SİNCE 2017

YAĞLI MİRO NASIL OLUR

MİRO CAMİASINDA NELER OLUYOR

KEPEZ MİRO GÜVERCİNLERİ 2022

MİRO ALIRKEN DİKKAT

Anne Miro

İSTANBUL GÜVERCİN FESTİVALİ

SİNCE 2017 MİROCU İDO

YAĞLI MİRO GÜVERCİN NASIL OLUR

Bu Web Site Halit GÖMEÇ Tarafından Yapıldı.